صفحه اصلی > اینستاگرام : 20 ایده متفاوت برای پست اینستاگرام برای محتوای جدید و منحصربه‌فرد و الهام‌بخش😍|

20 ایده متفاوت برای پست اینستاگرام برای محتوای جدید و منحصربه‌فرد و الهام‌بخش😍|

ایده متفاوت برای پست اینستاگرام

فهرست مطالب

شکی نیست که بسیاری از صاحبان کسب‌وکارهای کوچک باید در اینستاگرام برای بازاریابی حضور داشته باشند. خبر خوب این است که روش‌های جدید زیادی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای درگیرکردن مخاطب خود استفاده کنید. راهنمای ما را برای اینکه چطور بتوانید فالوورهای خود را در اینستاگرام افزایش دهید بخوانید و در زیر با 20 ایده تولید محتوا برای اینستاگرام آشنا شوید تا بتوانید فالوورهایتان را با محتوای منحصربفرد و جذاب سرگرم کنید.

در این مقاله، ما نگاهی به اینکه چه چیزی در اینستاگرام پست کنیم خواهیم انداخت، و مثال‌ها و ایده‌های جذابی را که مناسب برند شما باشند ارائه خواهیم کرد. در ادامه بیست ایده الهام‌بخش برای تولید محتوای اینستاگرام که به رشد فالوورها و افزایش فروش و ساخت برند شما کمک می‌کنند را آورده‌ایم. با ادامه مقاله همراه بال بزن باشید.

1.خودنمایی با پست‌هایی از محصولاتتان

تصاویر با کیفیت بالا و ویدئوها (ریلز) از محصولاتتان احتمالاً یکی از آسان‌ترین (و مورد انتظارترین) روش‌های تولید محتوا برای شروع در اینستاگرام باشد. به اشتراک گذاشتن محتوایی که محصولات شما را با شکوه تمام به اشتراک می‌گذارد، می‌تواند به افزایش فروش و البته ارتقا کسب‌وکار شما در اینستاگرام کمک کند.

وقتی برای حساب اینستاگرامی خود عکاسی می‌کنید، باید از اینکه آنها را شبیه عکس‌های تبلیغاتی بسازید پرهیز کنید. به طور ایدئال، محصولاتتان را باید در یک محیط الهام‌بخش و در حین حال قابل ارتباط با مخاطبینتان که خود را در آن تصور کنند نشان دهید.

شما همچنین باید کپشن‌های غنی و جالبی را بنویسید نه اینکه صرفاً کپشن را با اسم محصول و چند هشتگ ترند بمباران کنید.

به جای این کار، شما می‌توانید با یک پست به شکل یک فرصتی برای ارائه یک محصول، بحث درباره ویژگی‌ها و فواید آن و البته چیزی که آن را خاص کرده است رفتار کنید.

ایده متفاوت برای پست اینستاگرام
ایده متفاوت برای پست اینستاگرام

برای مثال حساب Clocks And Colours این کار را به خوبی در تصویر زیر انجام داده است.

سعی کنید پست‌های محصولی ایجاد کنید که بیشتر روی انتقال احساسات تمرکز دارد – خلق‌وخوی، زیبایی‌شناسی، یا احساساتی که شما می‌خواهید مردم وقتی نام برند شما را می‌بینند در آنها تداعی شود.

2.با برچسب‌های محصول فالوورها را به مشتریان خود تبدیل کنید

تگ‌ها و استیکرهای اینستاگرام برای محصولات یک شکل منحصربه‌فردی برای پست‌ها و استوری‌های اینستاگرام هستند که به ترتیب به خرید مستقیم از راه اینستاگرام کمک می‌کنند.

کاربران می‌توانند برای مثال با کلیک روی برچسب محصول، اطلاعات بیشتری درباره آن محصول پیدا کنند، مانند اسم یا قیمت یا سایر توضیحات دیگر. اگر دوباره آنها روی محصول کلیک کنند، به صفحه‌ای می‌روند که می‌توانند خرید خود را انجام دهند.

ایده متفاوت برای پست اینستاگرام
ایده متفاوت برای پست اینستاگرام

برچسب‌های محصول خرید فوری از اینستاگرام را راحت‌تر و آسان‌تر از گذشته می‌کنند و احتمال دنبال‌کردن شما را افزایش می‌دهند. استفاده از این ابزار برای وقتی که می‌خواهید یک کمپین فروش راه‌اندازی کرده یا یک تخفیف را به اشتراک بگذارید می‌تواند غوغا به پا کند.

اینستاگرام به تازگی استیکرهای محصولات را نیز برای استوری‌ها منتشر کرده است تا کاربران بتوانند با کلیک روی آن، اطلاعات مربوط به آن محصول را ببینید و سپس تصمیم به خرید بگیرند.

3.تولید و انتشار ریلزهای سرگرم‌کننده و فان

بسیاری از برندها از ویدئوهای کافی برای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خود استفاده نمی‌کنند، اما این قضیه به‌ویژه در اینستاگرام بیداد می‌کند و بسیاری از کسب‌و‌کارها از این نظر کم کار هستند.

ویدئو نقش بسیار مهمی در شبکه‌های اجتماعی ایفا می‌کند و استفاده زیاد از آن به شما کمک می‌کند تا در بین این همه حساب کاربری قد علم کنید. اینکه چه ویدئوهایی بسازید به شما بستگی دارد. شما می‌توانید ویدئوهایی از محصولاتتان، ویدئوهایی از داستان‌سرایی برندتان، ولاگ یا سؤالات و جواب‌های مرتبط با زمینه کاری یا کسب‌وکارتان را منتشر کنید.

ایده متفاوت برای پست اینستاگرام
ایده متفاوت برای پست اینستاگرام

بعد از انتشار ابزار ریلز اینستاگرام، ویدئوها اهمیت بسیار بیشتری پیدا کرده‌اند – ریلزها به کاربران اینستاگرام اجازه می‌دهند تا ویدئوهای کوتاه تا 15 ثانیه را ایجاد کنند. شما می‌توانید صدا، افکت و دیگر عناصر جلب‌کننده توجه را به آنها اضافه کرده و سپس آنها را در حساب کاربری خود منتشر کنید. به عنوان یک امتیاز الگوریتم اینستاگرام تمایل دارد تا به ویژگی‌های محتوایی و شکل‌های محتوایی جدید اولویت بدهد که این امر موجب می‌شود با انتشار ویدئو، حساب شما رشد کند.

4.فالوورها را به پشت‌ صحنه ببرید.

فالوورها عاشق محتوای پشت‌صحنه هستند. این محتوا یک شفافیتی ایجاد می‌کند که به آنها اجازه می‌دهد تا احساس کنند که خود واقعی شما را پشت برندتان ببینند. این کار به ساخت برند کمک می‌کند و همچنین یک تغییر طراوت‌بخش برای بعد از انتشار تصاویر محصول است.

یک نکته مفید دیگر می‌خواهید؟ محتوای پشت‌صحنه نیازی نیست که مانند محتواهای تصاویر محصولاتتان آن چنان زیبا و حرفه‌ای کار شوند. به همین دلیل بسیاری از برندها ترجیح می‌دهند که محتوای پشت‌صحنه خود را در استوری‌هایشان منتشر کنند.

ایده متفاوت پست برای اینستاگرام
ایده متفاوت برای پست اینستاگرام

برای دیدن ایده‌های استوری اینستاگرام برای ساخت محتوای پشت‌صحنه‌ای که غوغا به پا کند این مقاله را بررسی کنید.

5.به‌اشتراک‌گذاری محتوای تولید شده توسط کاربر

محتوای تولید شده توسط کاربر یکی از متقاعدکننده‌ترین مدل محتوایی است که می‌توانید استفاده کنید و فالوورهای شما نیز عاشق دیدن آن در اینستاگرام هستند. این مدل محتوا نشان‌دهنده این است که شما با جامعه فالوورهای خود درگیر هستید که می‌تواند هم‌زمان هم مخاطبین شما برای به‌اشتراک‌گذاری محتوا درباره شما میل و اراده داشته باشند هم اینکه محتوای خوب و مناسبی را درباره شما به اشتراک بگذارند.

محتوای تولید شده توسط کاربر چیزی است که شما می‌خواهید در استوری حساب خود منتشر کنید تا صدای برندتان را به یک روش نامحسوس تا حد بالایی مؤثر به گوش بقیه برسانید. چه این محتوا یک میم، یک تأییدیه یا فقط یک عکس ساده ازممحصولات شما باشد، اگر می‌خواهید این محتوا در حساب شما منتشر شود، مطمئن شوید که به خوبی اجرا شده و با برندتان مطابقت باشد.

Anatomie به خوبی این کار را کرده است، در تصویر زیر پست‌هایی را خواهید دید که کاربر لباس خود را در مکان‌های هیجان‌انگیز به نمایش می‌گذارد.

ایده متفاوت پست برای اینستاگرام
ایده متفاوت برای پست اینستاگرام

مشتریان خود را تشویق کنید تا مدل محتوایی که شما می‌خواهید را همراه با هشتگ‌های مرتبط منتشر کنند. هشتگ مورد نظر را جستجو کرده و از آنها برای اشتراک‌گذاری پست‌ها در پروفایلتان اجازه بگیرید.

6.کارکنان خود را در کانون توجه قرار دهید

محتوایی که روی (یا حتی بهتر توسط آنها ایجاد شده باشد) کارکنان تمرکز کند، یک گزینه عالی برای اینستاگرام است. سلفی‌ها و تصاویر یهویی و یواشکی نیز یک روش دیگر برای نشان‌دادن جنبه انسانی برندتان به مردم است، که باعث می‌شود آنها راحت‌تر بتوانند یک ارتباط احساسی با شما بسازند و بیشتر به شما اعتماد کنند.

به الهام‌بخشی بیشتری نیاز دارید؟ Tributo تصاویری از صنعتگران اصلی خود را در پشت‌صحنه نشان می‌دهد که در حال کار روی آخرین پروژه‌شان هستند.

ایده متفاوت پست برای اینستاگرام
ایده متفاوت برای پست اینستاگرام

این کار نه تنها باعث می‌شود که برندتان قابل ارتباط تر شود بلکه روی جنبه‌های دست‌سازبودن محصولات نیز تأکید کرده و به مشتریان بالقوه یادآوری می‌کند که این محصول با ماشین ساخته نشده و بلکه کار دست است.

7.اعلام محصولات جدید یا نقاط عطف کسب‌وکار

این روش هم یک موضوع ساده اما مؤثر است: محصولات جدید یا به‌روزرسانی‌های جدید کسب‌وکار خود را در اینستاگرام با یک دید بصری جالب به دیگران اعلام کنید.

این کار به شما کمک می‌کند تا محتوای بیشتری را بتوانید در پلتفرم به اشتراک بگذارید و همچنین کاربران را نیز برای فالوکردن یا دنبال‌کردنتان تشویق کنید، چون همه می‌خواهند احساس کنند درباره برندی که عاشقش هستند مطلع هستند.

Pop Chart Lab به شکل منظمی چاپ‌های جدید را منتشر می‌کرد و از اینستاگرام به عنوان کانالی برای در مطلع نگه‌داشتن مخاطبینش استفاده می‌کند.

ایده متفاوت پست برای اینستاگرام
ایده متفاوت برای پست اینستاگرام

از طرفی دیگر می‌توانید، نقاط عطف کسب‌وکارها یا شخصی خود را مانند اینکه 1000مین سفارش خود را نیز دریافت کردید یا اینکه بچه‌دار شده‌اید اعلام کنید.

8.راه‌اندازی یک مسابقه/هدیه اینستاگرام

آیا می‌خواهید یک تعامل فوری و یک هیجان را حول محور برندتان به دست بیاورید؟ مسابقات و هدیه‌ها می‌توانند یک روش عالی باشند.

مسابقات باعث می‌شوند که مردم درباره برند شما حرف بزنند و آنها می‌توانند اغلب ثبات اجتماعی قوی یا محتوای تولید شده توسط کاربر را یا حتی هر دو را به گوش بقیه برسانند.

برای اینکه بتوانید از این مورد بهترین نتایج را کسب کنید، یک جایزه‌ای پیشنهاد دهید که با مخاطبین هدف شما بیشترین ارتباط را دارد حتی اگر جمعیت عمومی علاقه چندانی به آن نداشته باشد. جدای از همه اینها، هر کسی می‌خواهد برای یک آیفون رایگان، کامنت بگذارد اما چیزی که خیلی مهم‌تر است این است که تعامل و ورودی از کاربرانی (مخاطبین هدف) دریافت کنید که واقعاً می‌توانند تبدیل به مشتریان هدف شوند نه از همه افراد!

ایده متفاوت پست برای اینستاگرام
ایده متفاوت برای پست اینستاگرام

مثال بالا که از برند life است این کار را با پیشنهاد یک جایزه عالی (شراکت با کسب‌وکارهای مشابه) و واردشدن از طریق لینک بایو راحت‌تر کرده است و در همان کلمه اول کپشن پست را با کلمه هدیه (GIVEAWAY) پرچم‌گذاری کرده است.

9.لحظه را با پست‌های فصلی در دستان خود بگیرید

مشتریان عاشق گرفتن حس و حال تعطیلات هستند. مهم نیست که یک تعطیلات بزرگ مانند نوروز باشد یا تعطیلات غیررسمی مانند روز پدر و …

از این مزیت می‌توانید برای ایجاد پست‌های مخصوص فصلی که فوری و مناسبتی هستند استفاده کنید. پست‌هایی درباره تعطیلات تابستان، آب‌وهوای زمستان و حتی یک شهاب‌سنگ خاص نیز می‌تواند برای تعطیلات مؤثر باشد.

پست Prada در زیر به خوبی این را نشان داده است. این پست از شانس خود برای نشان‌دادن مغازه جدید Prada که از قالب کریسمس استفاده کرده بهره برده است.

ایده متفاوت پست برای اینستاگرام
ایده متفاوت برای پست اینستاگرام

یک چیزی که همیشه باید در ارتباط با پست‌های مناسبتی در خاطر خود داشته باشید این است: هشتگ اینستاگرام. یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های پست‌های مناسبتی این است که هشتگ‌ها فعلاً مستقیماً مرتبط هستند، به این معنی که کاربران بیشتری می‌توانند دنبال آنها بگردند. توضیحات پست خود را با انواعی از هشتگ‌های مناسبتی، تعطیلاتی و به موقع برای بهترین نتایج برچسب‌گذاری کنید.

برای اینکه بفهمید چطور این هشتگ‌ها را برای پست‌های مناسبتی خود استفاده کنید به پست‌هایی برای روز ملی بستنی توجه کنید که می‌تواند از هشتگ‌هایی شبیه #روز_ملی_بستنی استفاده کند.

پست‌های مناسبتی روز پدر نیز می‌تواند ترکیبی از #روز_پدر، #پدر_عاشقتم و … باشد. اگر نمی‌دانید که چه هشتگی را برای پست یا کلیدواژه مخصوص خود انتخاب کنید، نگران نباشید، ابزار inflact این کار را به سه روش برای شما انجام می‌دهد.

10.تشویق فالوورها برای تگ کردن یک دوست

رویکرد تگ کردن یک دوست گاهی اوقات همراه با محتوای مسابقه‌ای استفاده می‌شود اما این تکنیک بدون نیاز به برگزاری یک مسابقه هم می‌توانند به کار گرفته شوند.

این پست‌ها فالوورها را تشویق می‌کند تا در بخش کامنت، دوستانشان را که فکر می‌کنند واقعاً عاشق این محصول یا با موضوع پست مرتبط هستند تگ کنند. یک راهکار مشتاقانه می‌تواند برای تگ دوستان پیشنهاد شود (همان‌طور که در مسابقه برگزار شده توسط برند mahabis در زیر مشاهده می‌کنید) اما انجام این کار ضرورتی ندارد.

ایده متفاوت پست برای اینستاگرام
ایده متفاوت برای پست اینستاگرام

این استراتژی به کسب ثبات اجتماعی زیادی کمک می‌کند و می‌تواند کاربران جدید را به سمت برند شما هدایت کند. با این اوصاف باید با دقت از این تکنیک استفاده کنید در غیر این صورت فالوورهای شما به چشم یک اسپمر به این راهکار نگاه می‌کنند. به روش‌های خلاقانه‌ای فکر کنید که کاربران را برای برچسب‌زدن دوستانشان (مثلاً اگر محصولی دارید که فکر می‌کنید دوستتان از آن خوشش می‌آید، می‌توانید بنویسید: “کسی که فکر می‌کنید عاشق این محصول میشه رو زیر پست تگ کنید“) تشویق کند.

11.با یک نقل‌قول به دنبال‌کننده‌های خود الهام‌بخشی کنید

نقل‌قول‌های انگیزشی به نوعی شبیه فیلم‌های جذاب و دلنشینی هستند که همه ما دوست داریم. امروزه محتوا منفی زیادی در فضای آنلاین وجود دارد، به‌هرحال همه ما گاهی اوقات نیاز داریم تا چیزی الهام‌بخش و مثبت را ببینیم.

این همچنین یک ارتباط مثبت بین فالوورهای شما و برندتان ایجاد می‌کند که همیشه یک امتیاز محسوب می‌شود.

ایده متفاوت پست برای اینستاگرام
ایده متفاوت برای پست اینستاگرام

چیزهای کمی وجود دارند که باید هنگام ایجاد نقل‌قول‌های الهام‌بخش در ذهنتان داشته باشید. شما نیاز دارید که تصاویر خیره‌کننده و جذابی ایجاد کنید مانند مثال بالا که توسط gypsy05 منتشر شده است.

این کار را می‌توانید با رنگ‌ها و طرح‌بندی‌های پویا انجام دهید. برای این کار می‌توانید از ابزارهایی مانند کانوا برای کمک به ایجاد فوری این تصاویر استفاده کنید. از یاد نبرید که در بخش توضیحات یا کپشن حتماً به کسی که آن نقل‌قول را گفته است لینک بدهید.

12.مشارکت جامعه خود را به اشتراک بگذارید

یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای ایجاد اعتماد و وفاداری در مخاطبینتان محتوایی است که درگیری جامعه شما را نشان دهد.

اگر یک مغازه یا فروشگاه در یک محله خاص دارید، شما می‌توانید روی جامعه محلی خود با ایده‌های محتوایی اینستاگرام که شهر شما یا مشاغل مرتبط با کسب‌وکار شما را در محله‌تان نشان دهید تمرکز کنید.

بعضی از برندها مانند Kutoa Bars، یک جامعه‌ای از یک بخش مرکزی از مأموریت بیانیه در اینستاگرام ایجاد کرده‌اند. کیوتا بار به شکل فعالی روی کاهش گرسنگی جهانی کار می‌کند و پست‌های آنها تعامل زیادی را جذب می‌کنند.

ایده متفاوت پست برای اینستاگرام
ایده متفاوت برای پست اینستاگرام

اینکه چنین پست‌هایی باعث چنین تعاملی می‌شوند تعجب‌برانگیز نیست چون باعث می‌شود فالوورها احساس خوبی از حمایت برند داشته باشند و به آنها یادآوری می‌کند که با خریدن یک خوراکی خوشمزه برای خودشان آنها می‌توانند در جای دیگری خوب عمل کنند.

13.یک رویداد را پوشش دهید

اینستاگرام یک مکان عالی برای نشان‌دادن مشارکت در هر نوع رویدادی است. شما می‌توانید محتوایی از قبل، حین و بعد از رویدادی برای ایجاد تبلیغات بیشتر استفاده کنید. این می‌تواند رویدادی باشد که کسب‌وکار شما میزبان آن است یا رویدادی که در آن شرکت کرده‌اید.

ایده متفاوت پست برای اینستاگرام
ایده متفاوت برای پست اینستاگرام

برای مثال، Xterra boards یک تصویر بالا را درباره مشارکت در مسابقاتی که در ساحل میسون انجام شد منتشر کرده است. این یک روش عالی برای نشان‌دادن این است که این برند در جامعه حضور دارد که باعث می‌شود ارتباط بیشتری با مخاطب هدف بگیرد و در حین حال اعتبار هم جذب کند.

14.با اینفلونئسرها برای ایجاد محتوا همکاری کنید

اگر می‌خواهید که فوراً اعتبار و توجه را به سمت خود جلب کنید، بازاریابی اینفلوئنسر یک روش عالی برای انجام این کار است.

Chaos که یک برند سبک زندگی لاکچری است، از اینفلوئنسرهای اینستاگرام برای افزودن اعتبار به برندش استفاده می‌کند. پست زیر یک اینفلوئنسر با 40 هزار فالوور را نشان می‌دهد که در کپشن نیز تگ شده است.

ایده متفاوت پست برای اینستاگرام
ایده متفاوت برای پست اینستاگرام

اینفلوئنسرها بزرگ با صدها و هزاران فالوور برای همکاری ضروری نیستند. در حقیقت بهتر است از میکرو یا نانو اینفلوئنسرها استفاده کنید.

این اینفلوئنسرها ممکن است فقط هزاران فالوور داشته باشند اما آنچه اعتماد مخاطبین خود را دارند. آنها همچنین احتمالاً بیشتر برای همکاری با کسب‌وکارهای کوچک مشتاق باشند و همچنین مقرون‌به‌صرفه‌تر نیز باشند.

15.پروموت کردن با دیگر برندها

کراس-پروموشن با سایر برندها می‌تواند از روی قصد باشد یا اینکه یک راهی برای معرفی‌کردن خدمات یا محصولتان به مخاطبین و فالوورهای برند دیگر. چه هدف شما ایجاد یک شراکت، ساخت یک همکاری با برند یا فقط اشاره کردن به آنها در کپشن باشد، این کار با ساخت یک رابطه باارزش کمک کرده و به مشتریان نشان می‌دهد که شما در این جامعه سرمایه‌گذاری می‌کنید.

جامعه می‌تواند یک صنعت، یک کسب‌وکار محلی یا کلاً یک چیزی دیگر باشد. اگر لباس‌های یوگا می‌فروشید، شما می‌توانید با برندی که فروشنده مت‌های موردعلاقه شما است همکاری کنید.

ایده متفاوت پست برای اینستاگرام
ایده متفاوت برای پست اینستاگرام

یا اگر یک کسب‌وکار محلی دارید می‌توانید مانند GREATS به یک نانوایی محلی‌تان که در نزدیکی شما فعال است اشاره کنید. حتی مشتریان تجاری شما هم که دورتر از شما زندگی می‌کنند از این حرکت شما تشکر خواهند کرد، چون این کار به آنها این حس را می‌دهد که حواستان به کسب‌وکارهای محلی است و از آنها حمایت می‌کنید و این یک حس خوبی را در فالوورهای شما ایجاد خواهد کرد.

16.سوالاتی بپرسید و جواب‌هایی ارائه دهید

اگر دنبال یک روش دیگر برای ارائه ارزش به فالوورهایتان هستید، قطعاً سؤال‌وجواب یک روش سودمند خواهد بود. جواب‌دادن به سؤالات مشتریان در اینستاگرام باعث می‌شود افراد بیشتری برای دنبال‌کردن شما مشتاق شوند (به خصوص اگر آنها شانسی برای دریافت جواب برای سؤالاتشان از شما داشته باشند).

شما می‌توانید سؤالات و جواب‌ها را در یک عکسی که پس‌زمینه برگه امتحانی دارد در یک پست سؤال‌وجواب منتشر کنید. از یاد نبرید که محدودیت کپشن‌های اینستاگرام 2200 کارکتر است و بنابراین اگر بخواهید می‌توانید در کپشن نیز سؤالات خود را مطراح کنید.

ایده متفاوت پست برای اینستاگرام
ایده متفاوت برای پست اینستاگرام

اینستاگرام یک استیکر مخصوص سؤالات را که می‌توانید در استوری‌های خود از آن استفاده کنید راه‌اندازی کرده است که می‌توانید جواب‌هایتان را به شکل ویدئو یا تصویر به اشتراک بگذارید.

ویدئو می‌تواند یک روش به خصوص کارآمدی برای جواب به سؤالات باشد. شما می‌توانید بعد از ضبط جواب یا به صورت لایو جواب‌ها را منتشر کنید. استفاده از گزینه لایو اینستاگرام می‌تواند حتی اجازه دهد فالوورها در لحظه لایو از شما سؤال بپرسند که می‌تواند پاسخگویی را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

17.از فالوورهایتان برای نظر و محتوا درخواست کنید

در این مقاله درباره اهمیت و مؤثربودن محتوای تولید شده توسط کاربر حرف زدیم. حالا ما نگاهی به اینکه دقیقاً چطور باید این کار را بکنید خواهیم انداخت.

یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت محتوای تولید شده بیشتر توسط کاربر در یک پلتفرم خاص ساخت یک پست طراحی شده برای انگیزه دادن به کاربران برای کمک و اشتراک‌گذاری است. این ممکن است شامل درگیرکردن آنها با یک مثال و اشتراک‌گذاری یک داستان قبل از پرسیدن از کاربران برای به‌اشتراک‌گذاری داستان خودشان باشد. در موارد دیگر، ممکن است به سادگی یک سؤالی بپرسید و از کاربران بخواهید جواب سوال را در زیر پست در بخش کامنت بنویسند.

ایده متفاوت پست برای اینستاگرام
ایده متفاوت برای پست اینستاگرام

هر کدام از روش‌های بالا که باشد، اجازه دهید کاربران تصویر خودشان را آپلود کرده و آن را با هشتگ برند منتشر کنند. این کار به شما کمک می‌کند تا محتوا را به شکل راحت‌تری پیدا کرده و منتشر کنید. اجازه دهید کاربران یک شانسی برای به نمایش درآمدن در حساب کاربری شما داشته باشند. حتماً لازم نیست که برای تشویق مخاطبین از یک جایزه‌ای استفاده کنید، خود اشتراک‌گذاری هم می‌تواند یک مشوق عالی باشد.

ایده متفاوت پست برای اینستاگرام
ایده متفاوت برای پست اینستاگرام

DripDrop از این استراتژی در اینستاگرام استفاده می‌کند تا کاربران را برای اشتراک‌گذاری دستور تهیه‌هایی که شامل محصولات آنها می‌شود و آپلود تصاویر در اینستاگرام تشویق کند.

18.ارائه ویدئوهای آموزشی

ویدئوهای آموزشی یک مزیت متمایزی دارند که برای مخاطبین هدف شما ارزشمند و قابل اجرا هستند.

حتی یک ویدئوی محصول 30 ثانیه که به آنها نحوه استفاده از محصول را نشان دهید یا نحوه مراقبت یا تنظیمات مربوط به محصولتان می‌تواند در این زمینه بسیار برای مخاطبین هدف شما مفید باشد. مشتریان شما با دیدن چنین محتوایی خوشحال می‌شوند و اگر شما هم به آنها نشان دهید که محصولاتتان چقدر برای استفاده آسان هستند و یا اینکه چقدر آنها ارزشمند هستند، احتمالاً بتوانید فروش محصولات خود را نیز بیشتر کنید.

Cheap Cookie Cutters این موضوع را درک کرده است و با استفاده از ویدئوهای آموزشی (که بعضی از آنها توسط کاربران تولید می‌شوند) محصولات خود را تبلیغ می‌کند. این ویدئوها کوتاه هستند اما نشان می‌دهند که شما چطور می‌توانید از محصولات آنها برای ایجاد شاهکارهای بی‌نظیر برای تزئین استفاده کنید.

19.پست‌های اسلایدی بسازید

پست‌های اسلایدی به کاربران اجازه می‌دهند (و البته برندها) تا چندین تصویر یا ویدئو را در یک پست تکی منتشر کنند. کاربران می‌توانند با رفتن به اسلایدهای بعدی، محتوا را ببیند.

همان‌طور که می‌توانید تصور کنید، می‌توانید کارهای زیادی با این نوع روش انجام دهید. گزینه‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • نشان‌دادن چندین روش برای استفاده از یک محصول تکی
 • نشان‌دادن محصولات مرتبط چندگانه، هر کدام با تگ محصولات خود
 • نشان‌دادن یک مجموعه‌ای از تصاویر گرفته شده طی یک رویداد
 • نشان‌دادن آموزش‌های محصول گام‌به‌گام

در مثال بالا، کافه Sage Brush Coffe سه اسلاید مختلف که انواع بسته‌های هدیه را برای روز مادر نشان می‌دهد منتشر کرده است. این محصولات همگی به هم مرتبط هستند اما چون آنها متفاوت هستند، احتمال اینکه مردم چیزی را که ببینند بخرند را افزایش می‌دهد.

20.لایو بگیرید

لایو ویدئو یک نوع دیگری از پست است که می‌توانید برای کمک به افزایش تعامل اینستاگرامتان با فالوورهایتان استفاده کنید. استفاده از لایو احساس معتبر بودن می‌دهد و کاربران می‌توانند در لحظه با شما تعامل برقرار کنند (وقتی لایو خود را شروع کنید، فالوورهایتان با یک اعلان متوجه خواهند شد).

شما می‌توانید سؤالات آنها را جواب دهید، محتوای پشت‌صحنه را نمایش دهید یا محصولات تازه خود را منتشر کنید. همچنین می‌توانید بعداً لایو اینستاگرامی خود را در استوری‌ها منتشر کنید، تا ثبات و تایید اجتماعی بیشتری را به دست بیاورید.

ایده متفاوت پست اینستاگرام
ایده متفاوت برای پست اینستاگرام

وقتی می‌خواهید لایو برگزار کنید حتماً به فالوورهای خود اعلام کنید. می‌توانید یک یادآور با شمارنده زمان در استوری منتشر کنید تا لایو را از دست ندهند. یک لایو ویدئو همچنین به تعداد افرادی که بر روی اعلان لایو کلیک کرده‌اند مرتبط است ولی خب بیشتر افراد آن را فعال نمی‌کنند.

برای اینکه بهترین نتایج را از لایوهای خود به دست بیاورید شما باید:

 • از قبل درباره لایو به فالوورهای خود اطلاع دهید
 • یک برنامه و تمرینی قبل از انجام لایو داشته باشید
 • به مخاطبین خود حداقل 30 ثانیه زمان بدهید تا به لایو ملحق شوند و شروع کنید
 • در مکانی باشید که نور خوبی و سروصدای کمی داشته باشد.

از ترکیب ایده‌های پست اینستاگرام نترسید

اینستاگرام پتانسیل زیادی را به عنوان یک پلتفرم برای ایجاد و ساخت ارتباط با جامعه هدف به شما می‌دهد و همچنین ابزارهایی را که بتوانید آنها را تبدیل به مشتریان خود کنید.

به همین دلیل مهم است که ترکیبی از محتوای درگیرکننده که می‌تواند برای مخاطبین اینستاگرام در مراحل مختلف سفر مشتری جذاب باشد را به اشتراک بگذارید. برای مثال:

 • نقل‌قول‌های الهام‌بخش که می‌توانند کاربران جدید را به ارسال کامنت در پست‌ها و دنبال‌کردن شما مشتاق کنند
 • تگ‌های محصول و استیکرها که می‌توانند فالوورها را که اکنون آماده خرید هستند به خرید وادار کنند
 • ویدئوهای پشت‌صحنه که می‌تواند باعث تکرار خرید و حمایت مشتریان وفادار شوند.

بنابراین، از یاد نبرید که چطور هر ایده پست اینستاگرام می‌تواند به شما برای اهداف سوشال میدیا (مانند تعامل، فروش و …) کمک کند.

ایجاد بهترین پست‌های اینستاگرام برای کسب‌وکارتان

اگر احساس سردرگمی می‌کنید، نگاهی به پست‌های خلاقانه اینستاگرام در لیست بالای ما بیندازید و از خودتان بپرسید کدام نوع محتوا را شما استفاده نمی‌کنید و چرا. بااین‌وجود، بهترین حساب‌های اینستاگرام آنهایی هستند که از انواع محتوا استفاده می‌کنند. این کار حساب شما را از اینکه فقط یک مدل احساس را به اشتراک بگذارید یا اینکه بیش از حد درباره محصولات خود حرف بزنید باز می‌دارد.

سرانجام، هدف همه ما این است که با انتشار پست در اینستاگرام فالوورهای بیشتری را جذب کنید و برند را به رسمیت بشناسید اما از یاد نبرید که نباید هر چیزی را برای دیده‌شدن پست کنید. هدف شما باید داشتن حضور مستمر در پلتفرم باشد اما محتوای شما و پست‌های منتشرشده‌تان باید متنوع شوند تا فالوورهای شما را علاقه‌مند نگه دارد. یک تقویم محتوایی متعادل و انواعی از ایده‌ها می‌تواند یک ایده خوب برای شروع باشد.

منبع: shopify

sirvan

یک دونده که دوست داره بنویسه.
پست های مرتبط

6 فایده داشتن فالوور زیاد در اینستاگرام در سال 2024👌

شاید تابه‌حال از خودتان پرسیده باشید که آیا داشتن فالوورهای زیاد در…

۱۴۰۳-۰۴-۱۹

افزایش بازدید استوری با 18 روش تضمینی ✅

آیا شما هم از آن دست خالقان محتوا هستید که نمی‌دانند چه…

۱۴۰۳-۰۴-۱۲

الگوریتم اینستاگرام 2024 📍راهنمای جامع 0تا 99 😉

📍پیش گفتار الگوریتم اینستاگرام 2024 در شلوغی جلب توجه در اینستاگرام، رمزگشایی…

۱۴۰۳-۰۴-۱۱

دیدگاهتان را بنویسید