صفحه اصلی > اینستاگرام : الگوریتم اینستاگرام 2024 📍راهنمای جامع 0تا 99 😉

الگوریتم اینستاگرام 2024 📍راهنمای جامع 0تا 99 😉

فهرست مطالب

📍پیش گفتار الگوریتم اینستاگرام 2024

 • الگوریتم اینستاگرام 2024 محتوا را بر اساس تعاملات، روابط و ارتباط محتوا اولویت‌بندی می‌کند که این موارد باعث می‌شوند تعامل سنگ بنای افزایش دیده‌شدن شود.
 • به‌کارگیری الگوریتم اینستاگرام نیازمند استفاده از آمار است تا با استفاده از آن زمان‌بندی انتشار پست بهینه و نوع محتوایی که مناسب ترجیحات و رفتار کاربران است را منتشر کنید.
 • به‌روز ماندن با تغییرات الگوریتم اینستاگرام و استفاده از ابزارهای تجزیه‌وتحلیل استراتژی‌های کلیدی برای پالایش محتوا و حفظ تعامل هستند.
 • تقویت استراتژی اینستاگرام شما در آینده مستلزم پیش‌بینی‌کردن و سازگارشدن با تغییرات اینستاگرام با تمرکز روی ترندهای در حال ظهور مانند محتوای ویدئویی و ویژگی‌های تعاملی است.

در شلوغی جلب توجه در اینستاگرام، رمزگشایی از الگوریتم اینستاگرام 2024 می‌تواند یک احساس هدف‌گیری یک هدف در حال حرکت را بدهد. اما، اگر درک درستی از الگوریتم و ترفندهای اینستاگرام داشته باشید، می‌توانید در بین این همه محتوا قد علم کرده و صدای خود را به مخاطبین هدف (مخاطبینی که به خدمات یا محتوای شما نیاز دارند) برسانید.

اینستاگرام در هسته خود یک غول رسانه اجتماعی است که میلیون‌ها محتوا در آن به اشتراک گذاشته می‌شوند و از طریق محتوای دیداری توجه‌ها را به سمت خود جلب می‌کنند.

الگوریتم – یک سیستم پیچیده تعیین‌کننده اینکه کدام محتوا باید در صفحه کاربری شما ظاهر شود و کدام یک نخواهد توانست توجه‌ها را به سمت خود جلب کند – کلیدهای موفقیت در این شبکه اجتماعی است. قضیه فقط دیده‌شدن نیست؛ بلکه بحث این است که محتوای شما به افراد مناسبی در زمان مناسبی برسد.

الگوریتم اینستاگرام مانند یک دروازه‌بان محتوا عمل می‌کند و هر چیزی که در صفحه کاربر ظاهر می‌شود از استوری‌ها، ریلزها و صفحه اکسپلور را رصد می‌کند. درک این الگوریتم فقط برای کسانی که عاشق تکنولوژی یا مشتاق آن هستند ضروری نیست – بلکه برای هر کسی که می‌خواهد صدای خود را در اینستاگرام به گوش بقیه برساند اهمیت دارد.

دانستن زیروبم این الگوریتم می‌تواند تغییردهنده بازی برای برند و حساب شخصی شما باشد چون این یک معامله است: الگوریتم طرف‌دار روابط، ارتباط و تعامل است. هر چقدر بهتر بتوانید این سه عنصر را با هم هم‌سو کنید، محتوای شما بیشتر می‌تواند به دست مخاطبین هدف خود برسد.

حالا، این الگویتم چطور در 2024 بین این همه نوع محتوای مختلف عمل می‌کند؟

برای اینکه بتوانید در اینستاگرام جلودار بقیه باشید، ضروری است که نحوه کارکرد الگوریتم اینستاگرام بر اساس تجربه کاربر به خصوص استوری‌ها و پست‌های صفحه کاربر را درک کنید.

و با این حال پیچیدگی‌های الگوریتم به فراتر از فقط فهم آن می‌روند – شما باید به شکل استراتژیکی یک محتوایی ایجاد کنید که طنین‌انداز شده و با استفاده از ابزار آمار اینستاگرام آن را بتوانید به مخاطبین هدف خود برسانید.

کاوش ما در الگوریتم اینستاگرام تعادل بین تلاش‌های خالقان محتوا و گرایش‌های لگوریتم را روشن می‌سازد، و شما را به دانشی مجهز می‌کند که بتوانید یک حضور تاثیرگذار در اینستاگرام داشته باشید.

الگوریتم اینستاگرام 2024
الگوریتم اینستاگرام 2024

درک الگوریتم اینستاگرام 2024

یک الگوریتم یک مجموعه‌ای از قوانین یا یک روش به خصوص برای حل‌کردن مشکلات و تکمیل کارها اغلب با استفاده از برنامه‌های رایانه‌ای برای خودکارساز کردن فرایندهای تصمیم‌گیری است.

الگوریتم اینستاگرام یکی از این سیستم‌های پیچیده طراحی شده برای رساندن محتوا به شیوه شخصی‌سازی‌شده برای هر کاربر است. این رویکرد شخصی‌سازی‌شده با هدف به حداکثر رساندن تعامل کاربر و سپری‌کردن زمان روی مرتبط‌ترین محتوا است.

عملکرد اینستاگرام فراتر از یک دسته‌بندی زمانی ساده است، در واقع الگوریتم به‌کارگیری یک سری از قوانین پیچیده است که با رفتار و ترجیحات کاربران هم‌سو است.

چطور الگوریتم اینستاگرام 2024 برای پست‌های فید (صفحه خانه کاربر) کار می‌کند:

یک فید اینستاگرام یک مجموعه‌ای از تصاویر، ویدئوها و استوری‌های نمایش‌داده‌شده در برگه خانه است که پست‌هایی از حساب‌هایی است که آنها فالوور کرده‌اند را به نمایش می‌گذارد.

در 2024، الگوریتم اینستاگرام برای پست‌های فید کاربران به اولویت‌بندی علایق شخصی کاربر ادامه دادند.

در واقع اینستاگرام از تجزیه‌وتحلیل تعاملات گذشته کاربر برای پیش‌بینی اینکه کدام پست‌ها لایک یا کامنت دریافت کره‌اند استفاده می‌کند. عواملی مانند جدید بودن یک پست، رابطه کاربر با پوستر، نوع محتوا (تصویر یا ویدئو) یک نقش قابل توجهی ایفا می‌کنند چون الگوریتم این سیگنال‌ها را برای دسته‌بندی‌کردن پست‌های فید ارزیابی می‌کند و تجربه کاربری را بر اساس آن در پلتفرم شکل می‌دهد.

الگوریتم اینستاگرام 2024 چطور برای ریلز کار می‌کند؟

ریلزهای اینستاگرام در واقع یک ویژگی مشابه تیک‌تاک هستند که به کاربران اجازه می‌دهند تا محتوایی از نوع طول زمانی کوتاه را ایجاد کرده و به اشتراک بگذارند که می‌تواند با آهنگ، افکت‌ها و ابزارهای خلاقانه ادیت ویدئو ایجاد شده باشند.

ریلزهای اینستاگرام توسط الگوریتم برجسته می‌شوند که این یعنی الگوریتم اینستاگرام برای ویدئوهای تعاملی کوتاه ارزش قائل است.

الگوریتم تعاملات کاربران با ریلزها را ارزیابی کرده مانند لایک‌ها و کامنت‌ها و نرخ تعاملی کلی خالق محتوا.

علاوه بر این، محتوای ریلز، شامل استفاده از آهنگ‌های محبوب و تازگی ویدئوها، بر توزیع آن تأثیر می‌گذارد، در نتیجه این اطمینان را می‌دهد که کاربران بهترین محتوایی که خواهان آن هستند را دریافت می‌کنند.

الگوریتم اینستاگرام 2024 برای استوری‌ها به چه شکلی کار می‌کند؟

یک استوری اینستاگرام چیزی شبیه اسنپ چت است، که یک ابزاری است که به کاربران اجازه می‌دهد تا تصاویر و ویدئوهایی را برای 24 ساعت منتشر کنند و این مدل محتوا بیشتر خودجوش و کمتر ویرایش شده است.

الگوریتم برای استوری‌ها محتواهایی را از حساب‌هایی که شما تعامل بیشتری با آن‌ها داشته‌اید را اولویت‌بندی می‌کند.

عوامل تعامل مانند پیام‌های دایرکت، واکنش‌ها، و مکالمات می‌تواند یک تأثیر چشمگیری از دیده‌شدن استوری‌ها داشته باشد. با تأکید روی این تعاملات، الگوریتم این اطمینان را می‌دهد که استوری‌ها از دوستان و خالقان محتوا برای کاربری که بیشتر به آنها اهمیت می‌دهد نمایش داده می‌شود و یک تجربه با تعامل و درگیری بیشتری را ایجاد می‌کند.

خالقان محتوا دنبال مخاطب هدفی هستند که به محصولات یا خدمت یا محتوایی که ارائه می‌کنند علاقه داشته باشند و کاربر هدف نیز دنبال محتوایی است که نیازهای وی را برآورده کند. یک بازی دو سر برد!

الگوریتم اینستاگرام 2024 چطور برای برگه اکسپلور کار می‌کند؟

برگه اکسپلور اینستاگرام یک پلتفرم کشف در داخل برنامه است که محتوا را بر اساس علایق کاربر و تعاملات وی، با نشان‌دادن پست‌هایی که او دنبال نکرده است به نمایشم می‌گذارد.

الگوریتم برگه اکسپلور به منظور معرفی کاربران به محتوا و حساب‌های جدید طراحی شده است.

این قسمت اینستاگرام فعالیت کاربرها را بر اساس لایک، اشتراک‌گذاری و کامنت‌های وی ارزیابی می‌کند و محبوبیت پست‌ها و ارتباط آنها با علایق کاربران را دسته‌بندی می‌کند.

هدف این است که یک بخش کشفی ساخته شود که یک احساس شخصی‌سازی‌شده به هر کاربر بدهد، که ترکیبی از محتوای ترند و حساب‌های کشف نشده باشد.

الگوریتم اینستاگرام 2024
الگوریتم اینستاگرام به دیده شدن (ریچ) شما کمک می‌کند.

عناصر هسته الگوریتم اینستاگرام چه‌ها هستند؟

عناصر هسته الگوریتم اینستاگرام حول تعامل، ترجیحات محتوا و تازگی محتوا می‌چرخند. این عناصر شامل موارد زیر می‌شوند:

 • روابط: الگوریتم محتوایی را از حساب‌هایی که کاربر با آنها به نحوی ارتباط دارد، اولویت‌بندی می‌کند مانند فالوورهای مشترک، پیام‌های دایرکت و تعامل که از طریق لایک‌ها یا کامنت‌ها ساخته می‌شوند که نشان از اثبات اهمیت تعامل فعال برای دیده‌شدن دارد.
 • علایق کاربران: اینستاگرام فید کاربر را بر اساس تجزیه‌وتحلیل تعاملات گذشته وی با انواع محتوا اولویت‌بندی می‌کند. اگر یک کاربر به شکل مکرری با انواع مدل پست‌ها درگیر شود، الگوریتم احتمالاً محتوای بیشتری از آن مدل محتوا را به وی نمایش دهد.
 • ارتباط محتوا: الگوریتم پست‌های فعلی و پست‌های مرتبط با موضوع را ارزیابی می‌کند، و رتبه‌بندی بالاتری به پست‌های اخیر و آنهایی که با موضوعات پرطرف‌دار همسو هستند می‌دهد که این نشان‌دهنده اهمیت انتشار به موقع پست‌ها و مرتبط ماندن آنهاست.

عوامل دیگر تأثیرگذار محتوا شامل تعداد استفاده از برنامه، وسعت لیست فالوورهای کاربر و مدت زمان هر بار حضور در برنامه است.

کاربرانی که به شکل غیر مکرر از اینستاگرام استفاده می‌کنند، فقط مرتبط‌ترین پست‌ها را می‌بینند، پس شاید محتوای شما به خاک سپرده شود.

همچنین دنبال‌کردن حساب‌های زیاد نیز باعث می‌شود یک شخصی یک فید رقابتی داشته باشید و بنابراین این کار هم باعث می‌شود محتوای شما توسط کاربر هدف دیده نشود.

و همچنین جلسات زمانی استفاده کوتاه از محتوا نیز به این معنی است که محتوا ارتباط نزدیک اولویت‌بندی نمی‌شود و دوباره باید بگوییم که این نیز باعث می‌شود محتوا از دید کاربران گم شود.

این عوامل خارج از کنترل شما هستند، اما مهم است که روی چیزی که اهمیت دارد تمرکز کنید.

اهمیت روابط و تعامل در چیست؟

الگوریتم اینستاگرام یک ارزش بالایی در روابط و تعامل بین کاربران و خالقان محتوا ایفا می‌کند.

تعاملات فوری مانند لایک‌ها، کامنت‌ها و پیام‌های دایرکت، نشانی از یک رابطه قوی می‌دهند که الگوریتم را طوری به پیش می‌برند که محتوایی را که از ارتباط کاربران می‌آید اولویت‌بندی خواهد کرد.

این مکانیسم به ایجاد یک فید شخصی‌سازی‌شده که با ترجیحات و دایره اجتماعی کاربر هم‌سو است کمک کرده و این نیاز را به خالقان محتوا و برندها نشان می‌دهد که به صورت فعالانه‌ای با مخاطبین خود برای حفظ دیده‌شدن و ارتباط روی پلتفرم درگیر باشند.

نقش تعامل کاربر در الگوریتم اینستاگرام 2024 چیست؟

درگیری کاربر همچنان به تبدیل‌شدن به یک سنگ بنا برای الگوریتم اینستاگرام 2024 تبدیل می‌شود و مانند یک مکانیسم بازخورد مستفیم عمل می‌کند که روی رتبه‌بندی محتوا تأثیر می‌گذارد.

وقتی کاربران با محتوا از راه لایک، کامنت و اشتراک‌گذاری و ذخیره‌کردن پست درگیر می‌شوند، این اعمال الگوریتم را از آنچه که با مخاطبین طنین‌انداز می‌شود آگاه می‌کند.

نرخ‌های بالای درگیری به الگوریتم این پیام را می‌دهد که محتوا را بیشتر توزیع کند، و به شکل مؤثری از تعاملات کاربر به عنوان معیاری برای محبوبیت و کیفیت محتوا استفاده کند.

بنابراین، ایجاد محتوای درگیرکننده برای ریچ و دیده‌شدن در اینستاگرام بسیار حیاتی است.

آیا ارتباط محتوا و زمان‌بندی به افزایش دیده‌شدن محتوا کمک می‌کند؟

ارتباط محتوا و زمان‌بندی وسیله افزایش مشاهده‌شدن در اینستاگرام هستند چون الگوریتم محتوایی را بالا می‌آورد که نه تنها با ترندهای فعلی و علایق کاربر مرتبط است بلکه زمان‌بندی نیز شده است.

پست‌هایی که با موضوعات ترندی هم‌سو هستند و یا با هشتگ‌های مناسب برای دریافت بالاترین برچسب‌گذاری می‌شوند.

علاوه بر این، ارتباط پست‌ها نقش مهمی را ایفا می‌کند؛ پست‌های جدید احتمال ظاهرشدن در فیدهای کاربران را افزایش می‌دهد. این به خالقان محتوا انگیزه می‌دهد تا در زمانی که بیشترین اوج فعالیت کاربران است بتوانند پست‌های خود را منتشر کرده و از اولویت الگوریتم برای محتوای جدید و مرتبط استفاده کنند.

به‌کارگیری ابزار آمار اینستاگرام برای تخمین اینکه چه زمانی کاربران شما بیشترین فعالیت را دارند، به محتوای شما این اطمینان را می‌دهد که با زمان‌های اوج فعالیت کاربرانتان هم‌سو باشد. زمانی که شما این داده‌ها را داشته باشید، باید نحوه برنامه‌ریزی پست‌های اینستاگرام را برای حفظ استمرار و به حداکثر رساندن تعامل یادگیرید.

الگوریتم اینستاگرام 2024 چطور کشف محتوا را شکل‌دهی می‌کند؟

الگوریتم اینستاگرام در شکل‌دهی این کار چطور کاربران محتوا را کشف می‌کنند نقش محوری دارد، و با دست‌های نامرئی تجربه شبکه اجتماعی را به پیش می‌برد.

برگه اکسپلور یک مثال اصولی از این است جایی که الگوریتم انواعی از پست‌ها، ای‌جی‌تی وی و ریلزها را بر اساس ترجیحات فردی و تعامل گذاشته به نمایش در می‌آورد. الگوریتم رفتار کاربران را برای به ارائه یک گالری شخصی‌سازی‌شده از محتوا موشکافی می‌کند و کاربران با جامعه یا تولیدکننده‌های بعدی موردعلاقه بالقوه‌شان معرفی می‌کند.

تعیین سطح ریلزها و استوری‌ها نیز یک حرکت استراتژیک است که توسط الگوریتم انجام می‌گیرد.

ریلزها در رابط کاربری کاربر یک اولویت دارند، و به افزایش علاقه به محتوای ویدئویی از نوع کوتاه کمک می‌کنند. الگوریتم ریلزهایی که کاربر نگاه کرده یا با آنها درگیر شده است را زیر نظر می‌گیرد و پیشنهادات آینده را برای این علایق رتبه‌بندی می‌کند.

استوری‌ها، که در بالای برنامه به نمایش در می‌آیند، بر اساس اینکه کاربر با چه کسی بیشترین تعامل را داشته است دسته‌بندی می‌شوند و این اطمینان را می‌دهد که نزدیک‌ترین ارتباط‌ها هرگز از دست نمی‌روند.

با تمرکز روی “چرا”، طراحی الگوریتم در رشد یک تجربه کاربری جذاب و اعتیادآور است. با انتشار محتوایی که کاربران آن را جذاب می‌دانند، اینستاگرام احتمال استفاده طولانی‌تر از برنامه را افزایش می‌دهد.

این فقط تجربه کاربری را افزایش نمی‌دهد بلکه به نفع خالقان محتوا و تبلیغ دهنده‌ها نیز است که از تعامل بالقوه و در معرض نمایش قرارگرفتن سود می‌برند. این رابطه هم‌زیستی بین کشف محتوا و تعامل کاربر چیزی است که باعث می‌شود الگوریتم اینستاگرام یکی از سنگ بناهای موفقیت پلتفرم شود.

چطور در اکوسیستم محتوای اینستاگرام به جلو برویم؟

اکوسیستم محتوای اینستاگرام یک شبکه پیچیده از ابزارهایی است که هر کدام نیازمند یک رویکرد ظریف برای افزایش مشاهده‌شدن هستند خواه این افزایش برای کسب‌وکار باشد، یا اینفلوئنسرهای مشتاق، یا حساب‌های شخصی، درک استراتژی متمایز برای پست‌های فید، ریلزها استوری‌ها و برگه اکسپلور ضروری است.

این ابزارها به انواع مدل محتوا و رفتارهای کاربران پاسخ می‌دهند و تاکتیک‌هایی برای موفقیت آنها در هر بخش ارائه می‌کنند. با همدیگر، آنها یک رویکرد کل‌نگر را برای افزایش حضور شما در اینستاگرام ارائه می‌کنند.

نکاتی برای افزایش ریچ در پست‌های فید شما / الگوریتم اینستاگرام 2024

 • استمرار: انتشار مستمر پست باعث می‌شود مخاطبین شما درگیر باقی بمانند و الگوریتم نیز از حضور فعالانه شما مطلع شود.
 • کیفیت محتوا: تصاویر و ویدئوهای با رزولوشن بالا می‌توانند به نرخ‌های تعامل بالاتر منجر شوند.
 • کپشن‌های درگیرکننده: سؤالات یا کال تو اکشن‌هایی برای تشویق به کامنت و اشتراک‌گذاری بپرسید.
 • استفاده استراتژیک از هشتک: از هشتگ‌های ترند و مرتبط با افزایش ریچ بالاتر از فالوورهای فعلی خود استفاده کنید.

چگونه از قدرت ریلزهای اینستاگرام استفاده کنیم

 • مشارکت ترند: چالش‌ها و آهنگ‌ها یا صداهای ترند را استفاده کنید تا شانس وایرال‌شدنتان را افزایش دهید.
 • اصالت: محتوای منحصربه‌فردی که می‌تواند در بین جمعیت قد علم کند را منتشر کنید.
 • کراس-پروموشن: ریلزها را در فیدها و استوری‌ها منتشر کنید تا بیشتر دیده شوند.
 • تعامل: در کامنت‌های ریلزهای خود برای افزایش دیده‌شدن تعامل داشته باشید.

نکاتی برای افزایش تعامل با استوری‌های اینستاگرام

دریافت بازدید بیشتر در استوری‌های اینستاگرام به معنی این نیست که رنج بکشید – انواع کارها وجود دارند که می‌توانید به شکل کارآمدی محتوای خود را به دست مخاطبین بیشتر برسانید.

 • عناصر ارتباطی: از نظرسنجی‌ها، سؤالات و آزمون‌ها برای تشویق به تعامل در دایرکت استفاده کنید.
 • داستان‌سرایی مستمر: یک داستانی در استوری‌هایی خود بسازید تا بازدیدکننده‌ها را به استوری‌هایتان قلاب کنید.
 • هایلایت‌ها: از هایلایت‌ها برای نگهداری بهترین استوری‌ها برای بیشتر از 24 ساعت استفاده کنید.
 • زمان‌بندی: استوری‌ها را در زمان‌هایی که مخاطبین شما برای تعامل فوری بیشترین فعالیت را دارند منتشر کنید.
الگوریتم اینستاگرام 2024
هدف هر سازنده محتوایی، رسیدن محتوا به مخاطب هدف است.

یاد بگیرید چطور از برگه اکسپلور دیده شوید

 • برچسب‌گذاری و موقعیت جغرافیایی: از موقعیت و استراتژی‌های برچسب برای افزایش مشاهده‌پذیری استفاده کنید.
 • تعامل با محتوای مشابه: با محتوای مشابه با خودتان برای سیگنال‌دهی زمینه فعالیتتان در اینستاگرام استفاده کنید.
 • تصاویر باکیفیت بالا: برگه اکسپلور به محتوای جذاب اولویت می‌دهد پس از این نظر صاحب‌قدم باشید.
 • تجزیه‌وتحلیل: بررسی منظم آمار برای درک محتوایی که در برگه اکسپلور بهترین است را از یاد نبرید.

چطور محتوا را برای الگوریتم اینستاگرام بهینه‌سازی کنم؟

بهینه‌سازی محتوا برای الگوریتم اینستاگرام مانند تنظیم یک موتور با عملکرد بالا است. هر عنصر، از کیفیت محتوا تا زمان‌بندی پست‌ها گرفته نیاز دارد تا برای کار به شکل هارمونی با قوانین پلتفرم تنظیم شود. این بهینه‌سازی این اطمینان را می‌دهد که محتوا نه تنها به مخاطبین موردنظر می‌رسد بلکه این اطمینان را خواهد داد که محتوا مخصوص نیاز آنها طراحی شده و شانس افزایش تعامل و مشاهده‌پذیری را نیز بالا خواهد برد.

بهترین استراتژی‌ها برای افزایش دیده شدن پست کدام‌اند؟

 • کیفیت محتوا: اولویت‌دادن به تصاویر باکیفیت بالا و ویدئوهای جذاب می‌تواند نگاه‌ها را به خود جلب کند.
 • درگیری اولیه: پاسخ سریع به کامنت‌ها باعث افزایش تعامل می‌شود.
 • زمان‌بندی پست: استفاده از تجزیه‌وتحلیل برای تخمین بهترین زمان‌بندی برای زمانی انتشار پست برای وقتی که مخاطبین شما بیشترین فعالیت را دارند.
 • بهینه‌سازی پروفایل: مطمئن شوید که پروفایل شما یک بایوی واضح، تصویر پروفایل و لینک‌های مرتبطی دارد.

پیشرفته‌ترین تاکتیک‌ها برای الگوریتم اینستاگرام کدام موارد هستند؟

 • استفاده از الگوهای رفتاری: ترجیحات مخاطبینتان را تجزیه‌وتحلیل کرده و محتوای خود را مطابق نیاز آنها تهیه کنید.
 • به‌روزرسانی‌های الگوریتم: با آخرین تغییرات اینستاگرام به‌روز بمانید و استراتژی خود را مطابق با آن به پیش ببرید.
 • تنوع محتوا: انواع مدل محتوا را برای درگیرکردن و پویا کردن فیدتان بسازید.
 • همکاری: با دیگر خالقان محتوا برای اینکه بتوانید به مخاطبین جدید دیگر دسترسی داشته باشید همکاری کنید.

چطور عملکرد را در اینستاگرام تجزیه‌وتحلیل کنیم؟

استفاده از ابزارهای تخصصی طراحی شده برای آمار اینستاگرام می‌تواند درک شما را از داده‌ها در پلتفرم تا حد قابل توجهی افزایش دهد.

 • ابزار آمار: از آمارهای داخل خود برنامه اینستاگرام برای دنبال‌کردن تعامل، ریچ و دیگر نشانگرهای کلیدی عملکردی استفاده کنید.
 • آزمون a/b: با انواع مدل محتوا آزمایش کنید و زمان‌بندی‌های پست گذاری را برای اینکه ببینید بهترین نتایج متعلق به کدم‌اند امتحان کنید.
 • چرخه بازخورد: به بازخورد مخاطبین توجه کنید و استراتژی محتوایی خود را برای اصلاح دوباره رویکرد خود دوباره تعریف کنید.
 • آنالیز رقابتی: ببینید چه چیزی برای رقبایتان و پیشروهای صنعت یا زمینه فعالیتی‌تان جواب می‌دهد و از همان تاکتیک‌های مشابه برای استراتژی خود استفاده کنید.

پیش‌بینی آینده و آمادگی برای تغییرات الگوریتم اینستاگرام

همان‌طور که ما روبه‌جلو نگاه می‌کنیم، پیش‌بینی بالا و پایین شدن الگوریتم اینستاگرام برای در بالا ماندن منحنی ضروری است.

کاربران از الگوریتم انتظار دارند که با توجه به تمرکز بیشتر پلتفرم روی ریلزها و واقعیت افزوده سیر تکاملی خود به طرف محتوای شخصی‌سازی‌شده‌تر را ادامه دهند، و تأکید بیشتری روی ویدئو و محتوای تعاملی داشته باشد.

سازگار کردن استراتژی شما برای حفظ سرعت با این تغییرات شامل مطلع ماندن از اخبار صنعت، انجام بررسی‌های عملکردی منظم و تمایل داشتن برای رویکرد محتوایی‌تان است.

همه چیز درباره چابکی است-آزمون انواع مدل محتوا، درگیر با آخرین ابزارها، و همیشه بهینه‌سازی بر اساس آمارهایی که جمع‌آوری کرده‌اید.

گام‌های بعدی در بهره‌برداری از توان الگوریتم، استفاده از تغییرات الگوریتم به عنوان فرصت است. به کارگیری یک استراتژی محتوای منعطف که می‌تواند سریعاً با تفاوت‌های ظریف الگوریتم تنظیم شود، حیاتی خواهد بود. با انجام این کار، موقعیت شما در برند یا حساب شخصی‌تان نه فقط به درخواست‌های الگوریتم واکنش نشان می‌دهد بلکه برای رشد درون آنها، اطمینان از مشاهده‌شدن و تعامل در اینستاگرام نیز جوابگو خواهد بود.

منبع: viralyft

sirvan

یک دونده که دوست داره بنویسه.
پست های مرتبط

6 فایده داشتن فالوور زیاد در اینستاگرام در سال 2024👌

شاید تابه‌حال از خودتان پرسیده باشید که آیا داشتن فالوورهای زیاد در…

۱۴۰۳-۰۴-۱۹

افزایش بازدید استوری با 18 روش تضمینی ✅

آیا شما هم از آن دست خالقان محتوا هستید که نمی‌دانند چه…

۱۴۰۳-۰۴-۱۲

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام | 0 تا 99٪ راهنمای پست‌گذاری 2024✅

پیش گفتار بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام “زمان طلایی برای انتشار…

۱۴۰۳-۰۳-۲۸

دیدگاهتان را بنویسید