صفحه اصلی > اینستاگرام : 6 فایده داشتن فالوور زیاد در اینستاگرام در سال 2024👌

6 فایده داشتن فالوور زیاد در اینستاگرام در سال 2024👌

فهرست مطالب

شاید تابه‌حال از خودتان پرسیده باشید که آیا داشتن فالوورهای زیاد در اینستاگرام، واقعاً ارزشش را دارد یا نه؟

واقعیت این است که با هر بالا و پایین‌کردن، لایک و دنبال‌کردنی (یا فالوو کردنی)، اینستاگرام به گسترش تأثیرگذاری خود و شکل‌دهی نه تنها تعاملات اجتماعی بلکه بازاریابی دیجیتال، برندسازی و شناسایی هویت شخصی کمک می‌کند.

از آنجایی که همه چیز به شکل روزانه در حال تغییر است، به شکلی که گاهی اوقات رسیدن و جلو افتادن از رقبا می‌تواند سخت باشد، اما یک فالوور زیاد می‌تواند به شکل باورنکردنی یک ابزار قدرتمند باشد. داشتن فالوور زیاد می‌تواند تفاوت بین شنیده‌شدن و نادیده گرفته‌شدن، بین تأثیرگذاری و نامرئی‌بودن باشد.

داشتن فالوور زیاد فقط به محبوبیت مرتبط نیست؛ بلکه یک دری به روی فرصت‌ها است که اعتبار را بهبود بخشیده و حتی کمک می‌کند از اشتیاق و علاقه‌ای که دارید کسب درآمد کنید. اندازه فالوورهای شما در اینستاگرام می‌تواند به شکل قابل توجهی روی ارتباط، تعامل و موفقیت شما تأثیر بگذارد.

بنابراین، جواب بله است، واقعاً داشتن فالوور زیاد در اینستاگرام، ارزش امتحان‌کردن و دستیابی به فالوورهای زیاد را دارد.

داشتن یک فالوور زیاد برای برند شما به چه معنی است؟

“فالوور زیاد” واقعاً به معنای چیست؟ خب، قضیه فقط افزایش فالوورها مثلا رسیدن به ده‌هزار فالوور یا اعداد بزرگ‌تر نیست. بلکه درباره قدرت و رسیدن صدای شما در یک پلتفرم شلوغ با خلاقیت و ساخت مکالمه است.

بنابراین، اگر شما شخصی هستید که ماجراجویی‌هایی روزانه را به اشتراک می‌گذارید و یا یک برندی هستید که محصولاتی که هر فردی باید داشته باشد را تبلیغ می‌کنید، رشد تعداد فالوورها مانند بلندگوی مجازی شما است که باعث می‌شود پیام شما به هر جایی برود و تقویت شود.

اما این بخش جالب ماجرا است: داشتن یک فالوور زیاد همیشه تمام ماجرا نیست، به خصوص در اینستاگرام. به خصوص برای بعضی از زمینه‌های فعالیت منحصربه‌فرد مانند مشتاقان کتاب‌های کلاسیک یا عاشقان کارهای سفالگری، یعنی یک گروه کوچک درگیر از فالوورها هم می‌تواند کار خود را بکند.

این جوامع با فالوورهای کم یک تعامل با کیفیتی دارند جایی که هر لایک، نظر و به‌اشتراک‌گذاری احساسات و معنی‌داری شخصی ارزش دارد.

بنابراین، چه هدف شما شروع با یک فالوورهای زیاد یا یک گروه کوچک از فالوورهای مشتاق به خدمت یا محصول یا زمینه فعالیتی شما باشد، از یاد نبرید تأثیر شما در اینستاگرام به اینکه چقدر مؤثر با مخاطبین خود متصل می‌شوید، به اشتراک می‌گذارید و مرتبط می‌شوید مرتبط است.

همان‌طور که گفته شد، داشتن فالوور زیاد می‌تواند به رشد برند شما به چندین روش کمک کند:

 • افزایش دیده‌شدن
 • تعامل بهتر
 • کسب درآمد
 • بهبود اعتبار و قدرت
 • فرصت‌های جدید
 • فواید سئو

چطور داشتن فالوور زیاد به افزایش دیده‌شدن کمک می‌کند؟

آیا تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که بعضی پست‌ها در اینستاگرام چطور در همه جا ظاهر می‌شوند؟ بسیاری از جادوها به لطف الگوریتم اینستاگرام اتفاق می‌افتند، و تعداد فالوورهای شما نیز یک نقش خیلی بزرگی در این زمینه دارند.

چرا فالوورها نقش بزرگی دارند؟ وقتی شما فالوورهای بزرگی داشته باشید، هر بار که چیزی پست می‌کنید، فوراً درصدی از مخاطبین شما آن را می‌بینند. اگر این گروه انتخابی با پست شما فوراً درگیر شود، الگوریتم آن را به عنوان یک چراغ سبز برای نشان‌دادن پست شما به تعداد افراد بیشتر در نظر می‌گیرد.

اساساً، هر چقدر افراد بیشتری با پست شما تعامل برقرار کنند، محتوای شما به دست افراد بیشتری خواهد رسید که شامل آنهایی که شما را فالوو نکرده‌اند نیز می‌شود.

اما داشتن یک تعداد زیادی فالوور فقط نیمه این معادله است. نیمه دیگر آن داشتن فالوورهای فعالی است که با محتوای شما تعامل داشته باشند.

به فالوورهایتان به مانند یک دسته گروه تشویق‌کننده فکر کنید – هر چقدر آنها بیشتر با پست‌هایتان درگیر شوند (از راه لایک، کامنت و اشتراک‌گذاری)، محتوای شما بیشتر در صفحه خانه یا فید کاربران یا بخش اکسپلور آنها ظاهر می‌شود. این افزایش دیده‌شدن، حتی باعث جذب فالوورهای بیشتر می‌شود و یک چرخه‌ای از رشد و افزایش دیده‌شدن ایجاد می‌کند.

بنابراین، بله، داشتن یک فالووینگ زیاد می‌تواند تا حد زیادی به ساخت یک حضور پررنگ‌تر در اینستاگرام کمک کند.

به‌دست‌آوردن اولین 1000 لایک اینستاگرام
فواید فالوور زیاد اینستاگرام

آیا داشتن فالویینگ زیاد با تعامل بهتر مساوی است؟

داشتن یک فالووینگ زیاد لزوماً به معنی تعامل بهتر نیست.

البته که داشتن یک تعداد فالوور زیاد باعث افزایش شانس تعامل بالا به دلیل اینکه افراد بیشتری محتوای شما را خواهند دید، خواهد شد، اما چیزی که واقعاً اهمیت دارد این است که چطور این فالوورها با پست‌های شما تعامل برقرار می‌کنند (و نرخ تعامل آنها چقدر است).

نظرات واقعی، اشتراک‌گذاری و لایک‌ها از یک دسته مخاطبین درگیر کوچک‌تر می‌تواند گاهی اوقات بیشتر از یک گروه بزرگ افرادی شود که به شکل منفعلی (بدون انجام تعامل با حساب کاربری‌تان) در حال اسکرول محتوای شما هستند.

بنابراین، در حالی که داشتن یک فالووینگ بزرگ عالی است، اما نباید قدرت یک گروه کوچک‌تر را که به شکل عمیقی با محتوای شما ارتباط برقرار می‌کنند، نادیده گرفت.

آیا می‌توان از فالووینگ بزرگ در اینستاگرام درآمد کسب کرد؟

کسب درآمد از فالووینگ بزرگ در اینستاگرام یک هدف محسوس برای بسیاری از اینفلوئنسرها و سازندگان محتوا است. خوشبختانه اینستاگرام انواع استراتژی‌ها را برای تبدیل تعداد فالوورها به درآمد پیشنهاد می هد که از پست‌های اسپانسری گرفته تا افیلیت مارکتینگ (همکاری در فروش) می‌توانند تنوع داشته باشند.

 • پست‌های اسپانسری یک گزینه عالی درآمدی هستند، جایی که کسب‌وکارها به اینفلوئنسرها برای تبلیغ محصولات یا خدماتشان هزینه پرداخت می‌کنند. این فواید برای هر دو مفید است: کسب‌وکارها به مخاطبین هدف دسترسی خواهند داشت و اینفلوئنسرها نیز برای تبلیغی که داشته‌اند درآمد کسب می‌کنند.
 • یکی دیگر از استراتژی‌های کارآمد کسب درآمد دیگر افیلیت مارکتینگ است. اینفلوئنسرها یا سازندگان محتوا می‌توانند لینک‌های محصول تولید کنند و یک کمیسیونی بابت هر فروشی که از طریق این لینک‌ها انجام می‌شود دریافت کنند. این نه تنها به کسب درآمد آنها کمک خواهد کرد بلکه به آنها اجازه می‌دهد که ارزشی را از راه توصیه‌های محصول به فالوورهای خود ارائه دهند.

این فرصت‌ها نشان می‌دهد که چطور داشتن یک فالوورینگ بزرگ اینستاگرام می‌تواند یک سرمایه پرسود باشد. با این پتانسیل پلتفرم و با همسو بودن با برندهای مناسب، اینفلوئنسرها می‌توانند حضور آنلاین خود را به یک سرمایه‌گذاری پرسود تبدیل کنند.

چطور داشتن یک فالووینگ بزرگ به بهبود اعتبار و قدرت کمک می‌کند؟

یک فالووینگ بزرگ در پلتفرم‌های شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام معمولاً به بالارفتن اعتبار و قدرت درک شده برندها و افراد کمک می‌کند.

در چشمان همکاران بالقوه و عموم، یک تعداد فالوور قابل‌توجه نشانی از سیگنال‌های تأثیرگذار و ارتباط در یک زمینه خاص یا به خصوص است. این درک در این ایده ریشه دارد که یک مخاطب بزرگ به این معنی است که مخاطبان زیادی به این حساب یا برند یا کسب‌و‌کار و…. اعتماد کرده‌اند.

در نتیجه، برندها و شخصیت‌هایی که فالویینگ‌های قابل توجهی دارند می‌توانند راحت‌تر به ساخت اعتماد و قدرت کمک کنند. آنها به عنوان پیروان صنعت و ترندسازی دیده می‌شوند که باعث می‌شود نظراتشان تاثیرگذارتر شده و بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

آیا یک فالووینگ بزرگ درهای فرصت‌های جدید را به روی آنها باز می‌کند؟

بله، داشتن یک فالووینگ بزرگ بدون شک درهایی به روی فرصت‌های جدید باز می‌کند. چرا؟ به دلایل زیر:

 • بهبود همکاری برند: تولیدکننده‌ها اغلب دنبال اینفلوئنسرهای با فالووینگ‌های زیاد برای همکاری هستند، تا ارزش برندشان را افزایش دهند.
 • افزایش دیده‌شدن: یک پایه فالووینگ قابل توجه می‌تواند به ویژگی‌هایی در رسانه، ریچ بیشتر و تأثیرگذاری بیشتر منجر شود.
 • فرصت‌های شبکه سازی و همکاری: یک فالووینگ بزرگ همتایان اینفلوئنسرها و رهبران صعنت را جذب می‌کند و فرصت‌هایی برای همکاری باارزش و شبکه‌سازی ایجاد می‌کند.
 • تعاملات سخنرانی: اینفلوئنسرها با داشتن فالوورهای زیاد اغلب به صحبت در کنفرانس‌ها و رویدادها دعوت می‌شوند که این آنها را به عنوان رهبر در زمینه فعالیتی خود معرفی می‌کند.
 • دستیابی به رویدادها و جوامع خاص: تعداد فالوورهای زیاد اغلب باعث دسترسی به رویدادهای خاص، مهانی‌ها و جوامع به خصوصی می‌شود که می‌تواند به افزایش فرصت‌های شبکه‌سازی کمک کند.
 • تاییدیه محصول: برندها بیشتر با افرادی که فالووینگ زیادی دارند همکاری می‌کنند چون آنها به تاییدیه محصولشان کمک می‌کنند.
 • پیشرفت شغلی: یک حضور آنلاین قابل توجه می‌تواند به فرصت‌های شغلی منجر شود که شامل موقعیت‌ها و نقش‌های بانفوذ در سازمان‌های بانفوذ خواهد بود.

این فرصت‌ها به صورت کلی قدرت پتانسیل و تأثیرگذاری داشتن فالووینگ زیاد را نشان می‌دهند و نمایانگر این هستند که داشتن فالوورهای زیاد چیزی بیشتر از فقط یک عدد است و می‌تواند فرصت‌های بی‌شماری را در اختیار صاحب حساب قرار بدهد.

آیا داشتن فالووینگ زیاد فوایدی برای سئوی وب‌سایت دارد؟

بله قطعاً داشتن فالووینگ زیاد فواید زیادی برای سئو دارد، به خصوص برای برندها و افرادی که محتوا و وبسایت‌های خارج از اینستاگرام دارند.

 • سیگنال‌های شبکه اجتماعی: در حالی که تأثیر مستقیم سیگنال‌های شبکه اجتماعی روی رتبه‌بندی موتور جستجو (گوگل یا بینگ. البته بیشتر گوگل هدف است چون درصد بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کنند) یک موضوع قابل بحث است، اما نمی‌توان انکار کرد که تعامل بالا در پلتفرم‌های شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام می‌تواند به شکل غیرمستقیمی روی سئو تأثیر بگذارد. لایک‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها و کامنت‌ها ممکن است به شکل مستقیمی رتبه شما را در محورهای جستجو بهبود نبخشند، اما آنها به افزایش دیده‌شدن و آمدن ترافیک که از عوامل کلیدی سئوی هستند به وب‌سایت شما می‌شوند.
 • هدایت ترافیک: اینستاگرام به عنوان یک ابزار قدرتمند برای هدایت فالوورها به دیگر پلتفرم‌ها یا وب‌سایت‌ها عمل می‌کند. با قراردادن لینک‌های وب‌سایت در بایوی پروفایل یا استوری، اینفلوئنسرها و سازندگان محتوا می‌توانند مخاطبین قابل توجه خود را به وب‌سایت‌هایشان هدایت کرده و ترافیک وب‌سایتشان را افزایش داده که یک سیگنال مثبت برای موتورهای جستجو است.
 • افزایش دیده‌شدن برند: یک حضور قوی در اینستاگرام به افزایش دیده‌شدن برند به شکل آنلاین کمک می‌کند. این افزایش دیده‌شدن اغلب به منشن‌ها و لینک‌های بیشتر از سایر وب‌سایت‌ها که برای سئو مفید است منجر خواهد شد.
 • تبلیغ محتوا: اینستاگرام یک پلتفرم مؤثر برای تبلیغ پست‌های بلاگ، مقالات یا محتوای جدید است. این تبلیغ نه تنها به افزایش ریچ محتوا بلکه به نرخ‌های بالاتر تعامل و بک‌لینک‌ها که هر دو برای سئو به شدت مفید هستند منجر خواهد شد.

اساساً، یک فالووینگ بزرگ می‌تواند به شکل قابل توجهی حضور آنلاین کلی برند را رشد دهد، و به بهبود رتبه‌بندی موتور جستجو از راه افزایش دیده‌شدن، ترافیک و تعامل کمک کند.

چطور یک تعداد بزرگی از فالووینگ اینستاگرام را رشد دهیم و به دست بیاوریم

رشد و حفظ یک فالووینگ بزرگ اینستاگرام نیازمند برنامه استراتژی مستمر در حال تکامل و پایدار است.

برای حفظ تعامل و توجه فالوور، نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • استمرار: یک برنامه انتشار پست منظم را حفظ کنید. اینکار به حفظ درگیری مخاطب و نگاه رو به جلو به محتوا کمک می‌کند.
 • کیفیت بالاتر از مقدار: روی ایجاد محتوای با کیفیت بالایی تمرکز کنید که مخاطبین شما عاشق آن می‌شوند به جای اینکه فقط به شکل مکرر پست منتشر کنید.
 • به شکل فعالانه‌ای درگیر شوید: به نظرات و پیام‌ها واکنش نشان دهید. این ارتباط شخصی، فالوورها را برای درگیر ماندن با محتوای شما تشویق می‌کند.
 • استوری‌ها و ویدئوهای لایو: از استوری‌های اینستاگرام و ویدئوهای لایو برای تعامل زنده استفاده کنید. این کار یک حس شخصی و انسانی‌بودن را به حساب شما اضافه کرده و به ارتباط با مخاطبین‌تان کمک می‌کند.
 • آمار را زیر نظر بگیرید: چشمتان به آمار اینستاگرام باشد تا بتوانید ببینید چه چیزی برای مخاطبین شما بهتر است. این کار باعث می‌شود که استراتژی محتوایی را براساس این آمار برای مخاطبین خود طراحی کنید.
 • شراکت و همکاری: همکاری با دیگر کاربران اینستاگرام در زمینه فعالیت خود داشته باشید. این روش می‌تواند پروفایل شما را به مخاطبین جدید معرفی کند.
 • مسابقات و هدایا: هدایای و مسابقاتی برای هیجان و درگیرکردن مخاطبین خود برنامه‌ریزی کنید.
 • با ترندها به روز بمانید: ترندها و ابزارهای جدید اینستاگرام را برای محتوای تازه و درگیرکننده به کار بگیرید.

از یاد نبرید، ساخت و حفظ یک فالووینگ بزرگ اینستاگرام یک فرایند تدریجی است که نیازمند صبر، خلاقیت و تعامل با مخاطبین است و یک شبه اتفاق نمی‌افتد. محتوای خود را باکیفیت و معتبر و جذاب نگهدارید تا یک فالویینگ وفادار بسازید. کپی‌کاری نکنید و سبک منحصربه‌فرد تولید محتوای خودتان را پیدا کنید. در آخر اینکه می‌توانید در کنار موارد بالا از بال بزن فالوور بخرید تا فالووینگ‌های خود را افزایش دهید. البته ما همیشه گفته‌ایم که خرید فالوور در کنار تولید محتوای باکیفیت باید انجام بگیرد.  

منبع: VIRALYFT

sirvan

یک دونده که دوست داره بنویسه.
پست های مرتبط

افزایش بازدید استوری با 18 روش تضمینی ✅

آیا شما هم از آن دست خالقان محتوا هستید که نمی‌دانند چه…

۱۴۰۳-۰۴-۱۲

الگوریتم اینستاگرام 2024 📍راهنمای جامع 0تا 99 😉

📍پیش گفتار الگوریتم اینستاگرام 2024 در شلوغی جلب توجه در اینستاگرام، رمزگشایی…

۱۴۰۳-۰۴-۱۱

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام | 0 تا 99٪ راهنمای پست‌گذاری 2024✅

پیش گفتار بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام “زمان طلایی برای انتشار…

۱۴۰۳-۰۳-۲۸

دیدگاهتان را بنویسید